بالا ترین خریدار ضایعات، بهترین خریدار ضایعات بالا ترین خریدار ضایعات، بهترین خریدار ضایعات .

بالا ترین خریدار ضایعات، بهترین خریدار ضایعات

بهترین خریدار ضایعات

بهترین خریدار ضایعات کیست؟

ضایعات، مواد بازیافت پذیری هستند که به حال خود رها شده اند. از قبیل بعضی ماشین ها، صنایع ساختمانی و شیشه و مقوا و کاغذ و.. که برای بعضی از افراد دور ریختنی به حساب می آیند. بعضی از قطعات فلزی، آهنی، فولادی و… به علت شکستگی یا پوسیدگی و دلایل دیگری از این دست، غیر قابل استفاده اند، لذا ضایعات و یا قراضه نام دارند. اگر به دنبال یافتن بهترین خریدار ضایعات هستید با ما همراه باشید.

برخی از کارخانه های صنعتی نیز قطعاتی تولید می کنند که به درد استفاده نمی خورد و یا معیوب و ناقص است، قطعات شکسته خودرو، نخاله های ساختمانی، پلاستیک و… همه جزو ضایعات به شمار می آیند. به طور کلی می توان گفت سرچشمه اولیه تولید ضایعات، خانه ها و صنایع هستند.

خرید ضایعات و خریدار ضایعات

یکی از مشاغل و کسب و کارهایی که در شرایط جدید ایجاد شده، کار با ضایعات و خرید و فروش آن ها است که  ارزش پولی بسیار دارد و بسیاری از افراد سودهای سرشاری را با این کار به دست می آورند. افراد، شرکت ها و کارخانه های بسیاری بدین منظور شکل گرفته اند تا به خرید و فروش ضایعات بپردازند. آن ها می خواهند بهترین خریدار ضایعات باشند و برای رسیدن به این منظور تلاش می کنند.

برخی از افراد مستقیما ضایعات را از مردم و از درب منازل، خریداری می نمایند و یا از طریق سطل های زباله به جمع آوری آن ها می پردازند و یا از گوشه و کنار خیابان، ضایعات، جمع آوری می نمایند. پس از آن، این ضایعات جمع آوری شده را به کارخانه های مخصوص دریافت ضایعات تحویل می دهند.

فرایند کار بر روی ضایعات

در کارخانه های مخصوص دریافت ضایعات، حجم زیادی از ضایعات، جمع آوری شده است. لذا در ابتدا به تفکیک آن ها می پردازند.

ضایعات مربوط به آهن و فلزات

ضایعات آهن و فلزات و… توسط ماشین آلات مختلف، از هم جدا می شوند و دسته بندی می گردند. سپس ضایعات آهنی و فلزی، به نسبت چگالی، ابعاد و.. درجه بندی می گردند. پس از درجه بندی، ضایعات را به کارخانه های مختلف ذوب و یا بازیافت تحویل می دهند.

این کارخانجات نیز پس از خرید این مواد، قطعات آهنی و فلزی را وارد کوره نموده، ذوب می نمایند و سپس با ذوب فلزات، دوباره قطعات جدید تولید می کنند و قطعات تازه را دوباره وارد چرخه تولید می نمایند.

این روند باعث می شود تا معادن سنگ فلزات حفظ شود، منابع طبیعی آسیب نبیند و محیط زیست نیز دچار مشکل نشود. البته ضایعات تنها محدود به فلزات نیست. از جمله می توان از کاغذ و مقوا و شیشه و… در امر ضایعات نام برد.

ضایعات مربوط به کاغذ

کاغذ نیز از موادی است که مورد بازیافت قرار می گیرد و توسط خریدار ضایعات، خریداری می شود. به طور کلی استفاده از کاغذ رو به افزایش است و در تولید کاغذ نیز باید درختان زیادی را قطع کرد و از بین برد. در این میان تا کنون جنگل های زیادی نابود شده اند.

اما طی فرایند بازیافت این مواد، کاغذ می تواند دوباره مورد استفاده قرار گیرد. این اتفاق با تغییر شکل و تبدیل هایی  امکان پذیر است. تغییراتی که بر روی کاغذ انجام می شود تا فرم جدید آن شکل بگیرد و دوباره وارد بازار مصرف شود.

ضایعات مربوط به شیشه

شیشه نیز از موادی است که توسط خریدار ضایعات، خریداری می شود. برخی از شرکت ها بطری ها را از سطح شهر جمع آوری می نمایند. سپس شیشه ها را شسته، ضد عفونی می کنند و دوباره از آن استفاده می کنند.

اما بعضی دیگر از کارخانجات خریدار ضایعات، شیشه ها و محصولات تشکیل شده از شیشه را بر اساس رنگ از هم جدا می کنند. سپس شیشه ها را به قطعات کوچک تر تبدیل می کنند. پس از آن، فرایندهایی بر روی آن انجام می دهند و از آن ها، ظروف شیشه ای و بطری های جدید خلق می کنند.

ضایعات مربوط به فولاد

در فرایند بازیافت فولاد و قطعات فولادی، از ماشین آلات بسیار بزرگی استفاده می شود. این ماشین آلات، اتومبیل های بزرگ و نخاله های بزرگ ساختمانی را تکه تکه می کنند. فولاد پس از مرتب سازی، ذوب می شود و در قالب ورقه های بزرگ، تصفیه می گردد. این قطعات، در ساخت بدنه خودرو و یا مصالح ساختمانی به کار برده می شود. ضایعات ارگانیک نیز به کمپوست و کود کشاورزی تبدیل می گردد.

فواید بازیافت محصولات یا خرید ضایعات

بسیاری از ضایعات از جمله ضایعات آلومینیومی و آهنی پس از بازیافت و انجام تغییر و تبدیلاتی بر آن ها، می توانند در جاده سازی و یا حتی ساخت پل مورد استفاده قرار بگیرند. سم زدایی آب های دفعی و هرز آب های صنعتی را نیز می توان با استفاده از این ضایعات تغییر یافته، انجام داد. تولید بسیاری از ظروف توسط همین ابزارهای تبدیل شده از فلزات و… صورت می گیرد.

تولید ابزار های خانگی:

بعضی از ابزارهای فلزی که در خانه مورد استفاده قرار می گیرند از جمله میز، صندلی، نیمکت و… از فلزات بازیافتی تشکیل شده است.

کاربردهای هنری:

بسیاری از مجسمه سازان در ساختن مجسمه، از مواد تغییر شکل یافته و بازیافت شده به میزان زیادی استفاده می کنند.

کمک به حفظ محیط زیست:

از جمله آثار بازیافت و تغییر ضایعات و تبدیل آن ها به مواد مصرفی مورد نیاز، آلودگی های زیست محیطی کاهش می یابند. آلودگی هوا و آلودگی آب کم می شود. اندازه و وسعت محل های جمع آوری زباله ها نیز کاهش می یابد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ مهر ۱۳۹۹ساعت: ۰۴:۰۸:۵۴ توسط:zayeatnovin2 موضوع: نظرات (0)